Konkurs fizyczny dla klas VII

KONKURS FIZYCZNY W FORMIE ON – LINE

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 interesujących się fizyką i naukami ścisłymi.

Cały konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap eliminacyjny, Chętni, którzy chcą przystąpić do konkursu z fizyki (test online – pytania zamknięte) wykonują prezentację nt. „Zjawisko fizyczne„. Opisy na poszczególnych slajdach powinny być krótkie, a jednocześnie opisujące sedno zjawiska – wielkość i krój czcionki w slajdach powinien być jednakowy. Liczba slajdów: 4. Termin przesłania slajdów (Classroom – w tym miejscu): do 25.04.2021 Prezentacja powinna być estetyczna i atrakcyjna. Etap ten jest biletem wstępu do  właściwej rozgrywki w konkursie.

Gdzie przesłać pracę na konkurs (prezentację)? Do nauczyciela fizyki – na classroomie będzie tam utworzone stosowne zadanie KONKURS FIZYCZNY. Prezentacja może być wykonana w dowolnym programie prezentacyjnym (Power Point, Prezentacja Google, Prezii, Sway, Canva, Genially itp.). Nauczyciel fizyki kwalifikuje daną prezentację do właściwej rozgrywki.

Etap II finałowy będzie przeprowadzony w formie elektronicznej, na własnych smartfonach. Każdy uczestnik konkursu musi mieć dostęp do komputera, smartfonu i Internetu :).Dla uczniów biorących udział w konkursie zostanie utworzony oddzielny zespół do którego zostaną zaproszone osoby, które wyślą w terminie prezentacje i prezentacja zostanie zakwalifikowana przez organizatora – nauczyciela fizyki. W tym zespole będzie rozgrywany konkurs w czasie rzeczywistym. Termin etapu zdalnego to 10.05.br. o godzinie 11.10 – 5 lekcyjna – tylko osoby zaproszone do zespołu – zakwalifikowane do tego etapu.

Finał konkursu to zestaw ok 45 pytań zagadek z fizyki obejmujący zakres materiału z klasy 7.

Jak będzie wyglądał przebieg konkursu w etapie finałowym? – O tym dowiedzą się uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do tego etapu. Finaliści zostaną, poinformowani w, jakim programie (na jakiej platformie) będzie odbywała się rozgrywka.

Jako organizator zwracam uwagę na uczciwość przebiegu konkursu, tzn. uczestnik powinien wszystkie etapy konkursu realizować samodzielnie bez udziału osób trzecich.  Jeśli zmieni się sytuacja i wrócimy do szkoły etap finałowy odbędzie się w szkole.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy sprzętowe  czy Internetowe uczniów w trakcie przeprowadzenia konkursu.

Organizator przewiduje nagrody dla najlepszych uczestników konkursu oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy

p. Sylwia Budzik

p. Mikołaj Gan

Skip to content